Ciekawe miasto Konin

Konin jest niezwykle ciekawym miastem, położonym w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany jest nad Wartą, na Dolinie Konińskiej. Miasto kojarzy się z wydobywaniem węgla brunatnego oraz ważnymi dla Polski elektrowniami. Jest także łakomym kąskiem dla turystów. Konin posiada wiele cennych i zabytkowych miejsc, jest ważnym ośrodkiem kulturalnym. W sezonie letnim możemy zobaczyć wiele imprez oraz wydarzeń.

Miasto jest bardzo atrakcyjną propozycją na spędzenie czasu letniego. Kościół „Św. Bartłomieja” to gotycka budowla. Składa się z trzech naw i charakteryzuje się układem bazylikowym. Renesansowe pomieszczenie zachwyci bogatymi zdobieniami. Wśród ornamentowych detali możemy odnaleźć rośliny, ptaki a nawet jednorożce. Od strony południowej znajdziemy także gotycką kaplicę „Najświętszej Maryi Panny”. Świątynia jest prawdziwą skarbnicą dzieł sztuki sakralnej. Warto zobaczyć gotycką figurę Matki Boskiej z XVI wieku, polichromię, witraże oraz drzwi frontowe zdobione rzeźbami w kształcie lwich głów. Ratusz w Koninie jest wyjątkowym budynkiem. Niewątpliwie zwraca swoją uwagę ciekawą architekturą. Budowla powstała na przełomie XVIII i XIX wieku, reprezentuje styl klasycystyczny. Interesującym elementem konstrukcji jest z pewnością tympanon z herbem Konina. Cztery doryckie kolumny zdobią elewację frontową. Zarząd miejski posiada także wieżę zegarową. Nieopodal warto zobaczyć synagogę. Została wybudowana w latach 1825 – 1829. Budowla na planie prostokąta nawiązuje do stylu bizantyjskiego. W środku można znaleźć bogato dekorowany Aron ha – kodesz oraz piękne dekoracje malarskie.

Baza noclegowa miasta robi wrażenie. Znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Nic dziwnego, gdyż turystyka w tej okolicy rozwija się prężnie. Wielu turystów chętnie przyjeżdża do Konina. Do wyboru mamy hotele, pensjonaty oraz zajazdy. W mieście funkcjonuje także schronisko młodzieżowe oraz ośrodki wypoczynkowe. Możemy zdecydować się również na nocleg w pokoju gościnnym lub pokój w kwaterze prywatnej. Bez problemu znajdziemy miejsce, które spełni nasze oczekiwania i zapewni nam przyjemne warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>