Gastronomia w Rowach

Wyjeżdżając na urlop większość z nas stara się zaplanować swój pobyt. Chcąc sobie ułatwić wyjazd, możemy zarezerwować kwaterę z wyprzedzeniem i zapoznać się z ofertą proponowanych atrakcji. Jednak niewiele osób pamięta, aby zorganizować sobie wyżywienie. Urlopowicze często decydują się na wykupienie wyżywienia w ramach swojego pobytu w pensjonacie, co niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Taka opcja nie uwzględnia bowiem naszych preferencji, zachcianek, a często nawet stosowanych diet. Do tego jest wbrew pozorom niezwykle kosztowna. Odpuśćmy sobie zatem posiłki "w cenie", które nie wyróżniają się ani pod względem jakości, ani smaku.

Kolejną opcją jest samodzielne gotowanie, które jest najtańszym wyjściem. Tutaj mamy też pewność zjedzenia świeżego posiłku, dzięki kupieniu świeżych ryb prosto z kutra. Jeśli potrafimy i lubimy gotować to dobry pomysł, choć wymaga poświęcenia czasu. Kolejną propozycją do rozważenia są lokalne knajpy, które mogą okazać się niedrogą formą wyżywienia. Wybierając restauracje lub małe bary kierujmy się popularnością wśród innych turystów.

Rowy to nadmorska wieś, zlokalizowana w województwie pomorskim w powiecie słupskim. Jej największym atutem, który każdego roku przyciąga w te rejony tysiące turystów jest oczywiście dostęp do morza, którego nie jest w stanie nic zastąpić. Kąpiele, sporty wodne, rejsy wycieczkowe to tylko niektóre z proponowanych atrakcji. Można tu też zwiedzać, miejscowość bowiem posiada sporą bazę zabytków, wśród których najważniejszymi są oczywiście poniemieckie bunkry z roku 1938, które ciągną się kilometrami pod ziemią, tworząc niemal osobne miasto. Baza noclegowa proponuje niewygórowane ceny za nocleg. Zaplecze gastronomiczne należy do tych sprawdzonych i polecanych. Starajmy się wybierać knajpy z wieloletnią tradycją, a nie powinna nas spotkać żadna przykra niespodzianka. Warto też spróbować lokalnych przysmaków, które wpisały się już w tradycję tego miejsca. Pamiętajmy, żeby do każdego wyjazdu się odpowiednio przygotować, bowiem tylko w ten sposób możemy wpłynąć na jakość naszego wypoczynku. Starajmy się też otaczać cudownymi ludźmi, którzy razem z nami będą przeżywać wakacyjną podróż.

One comment

  1. smakosz pisze:

    Ja lubię odkrywać nowe smaki, dlatego staram się odwiedzać coraz to inne miejsca a tutaj jest ich pod dostatkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>