Karwia – nadmorski raj dla turystów

Wakacje za pasem, a ty wciąż zastanawiasz się, gdzie je spędzić? Karwia będzie miejscem idealnym. To rybacka osada, położona nad Morzem Bałtyckim, w województwie pomorskim. Jest wsią o niezwykle długiej i wyjątkowo interesującej historii, po której pozostało wiele śladów i zabytków.

Jednym z nich jest powojenny kościół, odbudowany po latach i funkcjonujący do dziś. Pozostałością po wydarzeniach historycznych jest też system zabudowy, zwany dwurzędówką bagienną. Stworzony w XVI wieku przez Holendrów, osiedlających się na tych terenach dla uniknięcia prześladowań na tle religijnym. Tym, co odróżnia Karwię od typowych nadmorskich miast jest cisza. Karwia nie jest miejscem dla miłośników głośnych imprez. Tutaj panuje cisza, harmonia, można wypocząć i zrelaksować się, odciąć od trosk i problemów. Plaże są czyste, powietrze krystaliczne i pełne zdrowego jodu, a woda spokojna. Słowem – idealne miejsce na wakacje z rodziną. Karwia jest bardzo chętnie odwiedzana przez rodziny z małymi dziećmi, a także przez seniorów i osoby podróżujące  ze zwierzętami domowymi. Oprócz typowych dla nadmorskiego regionu atrakcji, wczasowisko oferuje nam relaks wśród ogromnej ilości zieleni. To jest to czego tak często szukamy we współczesnym, zabieganym świecie. Na terenie osady znajduje się Rezerwat Krajobrazowy, a na obrzeżach położony jest sosnowy las oraz szerokie torfowiska.

Karwia jest miejscem idealnym dla każdego, kto szuka wytchnienia od codziennej, męczącej rutyny. Tutaj znajdzie coś dla siebie każdy człowiek, szukający choć odrobiny wyciszenia i odprężenia. Na szczególną pochwałę zasługują niezwykle tanie miejsca noclegowe. Karwia rozwijając swoją bazę noclegową, postarała się o to by zakwaterowanie było tanie i wygodne, ale co równie ważne, dostosowane do potrzeb każdego turysty, bez względu na jego preferencje, upodobania oraz zasobność portfela. To wszystko sprawia, że w sezonie letnim, bardzo trudno jest znaleźć jakiekolwiek wolne miejsca noclegowe do wynajęcia. Dlatego jeżeli jesteś zainteresowany wakacjami w Karwi, pospiesz się z rezerwacją miejsca w hotelu, pensjonacie czy domku. W miejscowości nie brakuje też kwater prywatnych, w których można wynająć pokój na czas pobytu. Większość zabudowy wsi to właśnie budynki prywatne, przeznaczone na noclegi dla turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>