Muzeum Browarnictwa w Żywcu

Żywiec to urokliwe miasteczko położone na Śląsku. Jest bardzo dobrze skomunikowane z całą Polską – bez problemu dotrzesz zarówno własnym samochodem jak i komunikacją publiczną, tak autobusową jak i pociągiem. Z Bielska – Białej często odjeżdżają również w kierunku Żywca prywatne busy. Oprócz doskonałej komunikacji, wizytówką miasta jest również dobrze rozwinięta baza noclegowa (sprawdź portal Meteor). Bez trudu znajdziesz w internecie wykaz obiektów noclegowych, wystarczy, że poszukasz ich pod hasłem noclegi Żywiec.

W Żywcu znajduje się bardzo wiele atrakcji turystycznych, na zobaczenie których z pewnością będziesz potrzebować o wiele więcej czasu niż tylko jeden wolny weekend. Jednym z najbardziej popularnych miejsc, które obowiązkowo należy odwiedzić jest Stary Browar w Żywcu (sprawdź historię). Jest to jeden z najstarszych browarów znajdujących się obecnie na terenie naszego kraju. Został on założony w połowie dziewiętnastego wieku przez austro-węgierskiego księcia Albrechta Habsburga. Obecnie na terenie pierwotnej wytwórni piwa działa jedno z najlepiej wyposażonych muzeów browarnictwa. Odwiedzając to muzeum będziesz mieć okazję zapoznać się z bardzo ciekawą historią rozwoju rzemiosła browarniczego w Żywcu. Poznasz również tajniki współczesnej technologii produkcji tego złocistego napoju. Zwiedzanie połączone z degustacją najlepszych gatunków piwa to prawdziwa gratka dla miłośników browarnictwa. Na wyjątkową atmosferę tego miejsca składa się to, że nie panuje w nim sztywna muzealna atmosfera. Wręcz przeciwnie – możesz do woli fotografować, dotykać muzealnych eksponatów jak również zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi na nurtujące cię zagadki. Jeżeli chcesz mieć pewność, że załapiesz się na zwiedzanie muzeum w interesującym cię terminie, to koniecznie dokonaj wcześniejszej rezerwacji. Pierwszeństwo zwiedzania mają bowiem grupy zorganizowane oraz turyści indywidualni, którzy uprzedzili o swojej wizycie. Na poznanie historii browarnictwa możesz umówić się telefonicznie jak również za pośrednictwem poczty elektronicznej. Muzeum dla swych gości otwarte jest przez cały tydzień, z wyjątkiem poniedziałku, w godzinach od 10 do 18. W murach muzeum działa także sklepik z pamiątkami, gdzie znajdziesz drobiazgi związane z historią browarnictwa. Na zwiedzenie całego muzeum i degustację piwa warto zarezerwować sobie przynajmniej trzy godziny wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>