Niechorze idealne dla zdrowia i wypoczynku

Doskonale wypoczywa się nie tylko błogo leniuchując. Aktywny wypoczynek także zapewnia doskonały relaks. Wędrówka szlakiem turystycznym to jedna z tych jego form, która dostępna jest dla każdego. Są niedługie i łatwe szlaki, a nie trzeba przecież na początek iść całą jego trasą. Kiedy na miejsce wypoczynku wybierze się Niechorze to warto ruszyć Szlakiem Liwiej Łuży. Jest to zielony szlak turystyczny.
Wędrówki piesze dają mnóstwo korzyści dla zdrowia. Wzmacniają organizm i mięśnie, wspaniale dotleniają i dobroczynnie działają na serce oraz układ krążenia, wzmacniają odporność. W dodatku dodają dobrego humoru, dystansu do świata, wzmacniają psychicznie i działają relaksująco.

Jeśli wybrana baza noclegowa mieści się niedaleko budynku PKS, czyli w centrum to właśnie tam znajduje się początek szlaku. W tym samym miejscu szlak się kończy. By zachęcić do wyprawy warto wspomnieć, że biegnie on wzdłuż brzegów jeziora będącego rezerwatem przyrody. Liwia Łuża, tak nazywa się jezioro i od niego także wziął swoją nazwę szlak turystyczny. To rezerwat ornitologiczny, miejsce to jest ostoją ptaków. Wędrówka będzie więc należeć do bardzo ciekawych. Na trasie spotkać można wielu ptasich towarzyszy. Szlak ma ponad 9 kilometrów. Warto go przejść dla zdrowia, relaksu i wypoczynku. Wcześniej dobrze jest zapoznać się z informacjami na temat rezerwatu.

W Niechorzu można także natrafić na Szlak Nadmorski. To trasa o czerwonym oznaczeniu. Jest bardzo długi, bo ma ponad 370 kilometrów. Idąc tak długim szlakiem, trzeba się zatrzymywać na noclegi. Osoby, które mają kilka dni czy tygodni na wypoczynek z noclegiem w Niechorzu to raczej nie skorzystają z czerwonej trasy. Jednak krótki, oznakowany na zielono szlak, biegnący wokół jeziora będącego rezerwatem dla ptaków, warto polecić. Można sobie zrobić przerwę od plażowania, oglądania zabytków i korzystania z atrakcji oferowanych przez tę miejscowość. Korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia będą ogromne.

One comment

  1. cups pisze:

    Najlepsze w tym miejscu jest to, że plaże nie są przeludnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>