Odwiedź i poznaj lubuski Łagów

Myślisz o dłuższym urlopie? A może o miejscu na spędzenie weekendu, w którym odpoczniesz od miejskiego gwaru i naładujesz akumulatory przed kolejnym tygodniem pracy? Jeżeli szukasz cichej i spokojnej okolicy, powinieneś zwrócić uwagę na niewielką wieś leżącą w centrum województwa lubuskiego — Łagów.

W miejscowości tej znajduje się kilka miejsc, które warto zobaczyć, między innymi czternastowieczny zamek Joannitów, Jezioro Łagowskie czy amfiteatr, w którym organizowany jest najstarszy polski festiwal filmowy – słynne Lubuskie Lato Filmowe. Powietrze jest tu tak czyste, że Łagów jest zapisany na liście miejsc o charakterze uzdrowiskowym dla osób osłabionych, znerwicowanych czy rekonwalescentów. Okolice wsi są również bardzo zachęcające, ponieważ na terenie gminy znajduje się Łagowski Park Krajobrazowy, w którym można ujrzeć sporo rzadko spotykanych roślin czy zwierząt. W jeziorach pływają duże ilości ryb, które przyciągają rybaków, jak i również płetwonurków żądnych poczucia adrenaliny. W samym Łagowie możemy zobaczyć wcześniej wspomniany zamek Joannitów, z którego wież widokowych można podziwiać całą panoramę miasteczka oraz jego okolice.

Tuż obok zamku nieco później, wybudowany został kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, a także dwie bramy, które przez setki lat były wyznacznikami granic wsi. W parku znajduje się pochodzący z 1969 roku amfiteatr, który od samego początku gości festiwal filmowy, przyciągający co roku do Łagowa wielu turystów. Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest na pewno stary wiadukt kolejowy, który dzięki swojemu umiejscowieniu jest świetnym punktem widokowym. Miejscowość ta jest w sezonie miejscem dla wielu imprez lokalnych, które są bardzo popularne w okolicy. Baza noclegowa w Łagowie jest rozbudowana, turyści mogą zakwaterować się w dobrej jakości hotelu, jak i również rozbić namiot na specjalnie wyznaczonym polu czy nawet przyjechać camperem. Baza z miejscami do przenocowania w Łagowie jest regularnie aktualizowana (np. na ➺meteor-turystyka.pl) przez co nie ma obawy, że nie znajdziemy odpowiedniego dla nas miejsca pobytu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>