Rabka-Zdrój – gwarancja niezapomnianych wakacji

Jeżeli wymarzony urlop właśnie się zbliża, a Wy wciąż nie wiecie, gdzie go spędzić, rozwiązaniem będzie pobyt w Rabce-Zdroju. To malownicze, uzdrowiskowe miasto położone w województwie małopolskim. Znajduje się ono na obszarze pięknej okolicy Kotliny Rabczańskiej na wysokości przekraczającej 500 m n. p. m. Pierwsza wzmianka na temat miejscowości pochodzi z 1254 roku. Obecnie miasto to jest znanym turystycznym kurortem i uzdrowiskiem odwiedzanym przez ogromną liczbę turystów i kuracjuszy z całego kraju, a nawet z zagranicy.

Największą jednak grupą turystów, którzy witani są tutaj szczególnie ciepło są dzieci. To właśnie dla nich stworzono tutaj Teatr Lalek o niezwykle sympatycznej nazwie "Rabcio". Odbywają się w nim liczne spektakle teatralne, przedstawienia i imprezy dla dzieci. Nad wszystkim zaś czuwa św. Mikołaj, którego pomnik jest wręcz oblegany przez najmłodszych. Dla dzieci organizowane są tutaj również liczne wydarzenia kulturalne na większą skalę. Wśród nich na uwagę zasługuje na pewno Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej odbywający się tutaj od 2014 roku. Mnogość atrakcji przeznaczonych dla dzieci i ilość najmłodszych turystów chętnie odwiedzających Rabkę sprawiły, że miejscowość ta w 1996 roku zyskała zaszczytne miano "Miasta Dzieci Świata".

Mało kto wie jak ogromny wpływ na kulturę, tradycję i sztukę Rabki-Zdroju mają podhalańscy górale. Spowodowane jest to przede wszystkim niedaleką odległością od Tatr oraz sporą liczbą górali przebywających w miejscowości i krzewiących góralską kulturę. W Rabce-Zdroju funkcjonuje znane wszystkim Muzeum Górali i Zbójników prezentujące niezwykle ciekawe ekspozycje i wystawy, które zainteresują każdego.

Rabka-Zdrój jest miastem nie tylko turystycznym, ale także uzdrowiskowym. Przyjeżdżają tu głównie dzieci leczące się tutejszymi leczniczymi wodami na choroby układu krążenia oraz układu oddechowego. Rabka-Zdrój ze względu na sporą ilość różnorodnych atrakcji jest miejscem idealnym na wakacje z całą rodziną. Sprzyjają temu niedrogie i komfortowe noclegi. Rabka-Zdrój oferuje wiele miejsc w hotelach, pensjonatach czy domkach, a baza noclegowa wciąż się rozrasta tworząc coraz to nowe miejsca zakwaterowania dla przyjezdnych gości. Warto spędzić swoje wakacje w Rabce-Zdroju. Tutaj nie można się nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>