Słoneczne dni w Rusinowie – wypad do Jarosławca

Wakacje to czas wypoczynku i odprężenia się po wielu miesiącach intensywnej pracy. Gdzie można wypocząć i jednocześnie pooddychać świeżym powietrzem pełnym zdrowotnego jodu? Oczywiście nad Bałtykiem. Osoby, które lubią spędzać urlop w miejscowościach, w których nie roi się od turystów i bez trudu można znaleźć miejsce na plaży powinny koniecznie odwiedzić Rusinowo, czyli niewielką miejscowość położoną w województwie zachodniopomorskim.

Wybierając się do tej miejscowości większość osób nastawia się głównie na wypoczynek na plaży. To nic dziwnego, ponieważ jest wyjątkowo atrakcyjna dla turystów – szeroka, piaszczysta, cicha, nie tak przepełniona jak większość w nadmorskich miejscowościach. Naturalnie dużą zaletę stanowi także wytyczone kąpielisko, z którego można korzystać w sezonie wakacyjnym. Koniecznie wybrać się na spacer po miejscowości. Na jej terenie nie znajduje się dużo zabytków, jednakże jest jeden obiekt, który zasługuje na uwagę każdego wczasowicza – mowa o kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – pierwszy obiekt powstał kilkaset lat temu, prawdopodobnie jeszcze w XV wieku.

Osoby, powinny zdecydować się na odbycie wycieczki do jednej z pobliskich miejscowości. Warty uwagi jest między innymi Jarosławiec. To miejsce, w którym nie brakuje niespodzianek turystycznych, jedną z nich jest Aquapark Panorama, w którym można spędzić aktywnie czas. Na jego terenie znajdują się między innymi basen rekreacyjny, zjeżdżalnie wodne, a także punkty wodnego masażu. W Jarosławcu znajduje się także latarnia morska (latarnia Jarosławiec), która powstała w I połowie XIX wieku. Konstrukcję można zwiedzać, dużą atrakcją jest możliwość podziwiania panoramy miasta ze szczytu wieży, która mierzy 33 m, warto więc wspiąć się na jej szczyt.

Mimo że Rusinowo nie jest dużą miejscowością, na pewno żadna osoba, która zdecyduje się spędzić tam urlop nie wyjedzie rozczarowana. Aby móc spędzić choćby kilka dni w tej nadmorskiej miejscowości należy odpowiednio wcześniej poszukać kwatery, a daje nam taką możliwość odpowiednia infrastruktura (noclegi Rusinowo) tego kurortu – na czas pobytu w letnisku można zatrzymać się w prywatnej kwaterze, domku letniskowym, willi, czy pensjonacie – jak widać baza noclegowa tego miejsca jest naprawdę duża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>