Świdnica – uroki Dolnego Śląska

Świdnica jest miastem w województwie dolnośląskim (województwo dolnośląskie – informacje). To miejsce, które jest atrakcyjne dla osób lubiących wypoczywać zwiedzając piękne miasta, ale także dla tych, którzy poza podziwianiem zabytków lubią spędzić czas aktywnie. Które miejsca w Świdnicy koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w tym mieście?

Pobyt można zacząć od spaceru po Starówce i Rynku miasta. Podczas przechadzki można poczuć niepowtarzalny klimat miasta, a to ze względu na znajdujące się tam kamienice, które zostały wybudowane w różnych stylach. W Rynku znajdują się kawiarenki, w których warto zatrzymać się choć na chwilę, by chłonąć klimat. Zwiedzając plac trzeba zwrócić uwagę na znajdujące się tam ciekawe obiekty. Uwagę każdego turysty przykuwa granitowy Fiat. To rzeźba, która na świdnickim dziedzińcu pojawiła się niedawno, bo w 2014 roku. Przedstawia ona znany każdemu model Dużego Fiata – rzeźba ma upamiętniać podjętą kilkadziesiąt lat wcześniej próbę pobicia rekordu w jeździe na długi dystans. Innym obiektem zwracającym uwagę turystów jest fontanna Neptuna. Znajduje się ona przy ulicy Grodzkiej, powstała w pierwszej połowie XVIII wieku.

Dość nietypową atrakcję, która zapewnia rozgłos miastu stanowi rzeźba, którą mieszkańcy Świdnicy nazywają „Srającym Chłopkiem”. Ta nietypowa nazwa jest związana z pozycją, w której siedzi wąsaty pan. Wspomniana atrakcja znajduje się nieopodal oczyszczalni ścieków. Na brak atrakcji nie będą narzekać nie tylko osoby chcące zobaczyć miejsca zabytkowe, ale również te doceniające uroki natury. Dobrym pomysłem jest wybranie się do Parku Centralnego. Został on usytuowany poza ścisłym centrum miasta, podczas pobytu w tym miejscu można wybrać się przechadzkę po alejkach, warto także zwrócić uwagę na znajdującą się tam fontannę. Park powstał na przełomie XIX i XX wieku.

Chcąc zwiedzić miasto oraz poznać jego liczne atrakcje warto już zawczasu zaplanować wycieczkę. Mowa nie tylko o przygotowaniu planu zwiedzania, ale również o zakwaterowaniu podczas pobytu. Baza noclegowa tego miasta (Świdnica noclegi – spis) jest spora – zwiedzające je osoby mogą zatrzymać się w hotelowym pokoju, apartamencie, ale także w prywatnej kwaterze. Podczas szukania kwatery dobrze posłużyć się hasłem „noclegi Świdnica”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>