Toruń miastem dla dzieci i dorosłych

Często możemy się przekonać o tym, że Toruń rzeczywiście jest chętnie odwiedzany przez dzieci. Wystarczy chociaż raz pojawić się w tym mieście, by szybko przekonać się o tym, że co chwilę po Starówce będą przechodzić szkolne wycieczki lub też inne zorganizowane grupy, oprowadzające po wszystkich atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich. Jeżeli zamierzamy zwiedzać Toruń z własnymi dziećmi oczywiście w pierwszej kolejności dobrze jest wcześniej dokonać rezerwacji spośród wielu oferowanych w przystępnych cenach miejsc do nocowania w mieście piernika. Wtedy przynajmniej będziemy wiedzieli, że jeśli nie zdążymy zobaczyć wszystkiego, to zyskujemy kolejny dzień. Baza noclegowa akurat dla tego miasta posiada niezwykle bogatą ofertę.

Na pewno jedną z największych atrakcji, nie tylko zresztą dla dzieci, ale również dla samych dorosłych, jest planetarium. W końcu Toruń jest miastem Kopernika. To właśnie tutaj najlepiej jest się wybrać w prawdziwą, kosmiczną podróż po naszej galaktyce. A co jeśli dzieci po takim seansie zgłodnieją? Wtedy przyjdzie czas na zrobienie pysznego piernika. Czy to wydaje się niemożliwe? Ani trochę. W końcu Toruń na każdym kroku nas zaskakuje. W Muzeum Piernika najmłodsi nauczą się, w jaki sposób wykonywać te pyszne, charakterystyczne słodkości.

Jeśli już będziemy wspólnie degustować pożywne ciasteczka, wtedy na pewno będziemy mogli wyruszyć na kolejną część eksploracji Torunia. W związku z tym warto wybrać się na Bulwary, które rozciągają się nad prawym brzegiem Wisły. To właśnie tutaj można wypłynąć na krótki rejs po Wiśle. Dla dzieci na pewno jest to niesamowita atrakcja. Wieczorem natomiast można z powodzeniem wybrać się na spektakl, który będzie wystawiany w Teatrze Baj Pomorskim. Tutaj świat dziecięcy jest jak najbardziej odkrywany poprzez wystąpienia bajkowych bohaterów oraz rozmaite przedstawienia. Ciekawą propozycją jest również zwiedzanie niewielkiego ogrodu zoobotanicznego. Okazuje się, że jest możliwość zobaczenia niektórych niespotykanych gatunków zwierząt. Ponadto w pobliżu parku znajduje się zielona infrastruktura, dzięki której można sobie zaplanować ciekawy wypoczynek na przykład grę w piłkę lub wspólne grillowanie. Takich atrakcji jest zdecydowanie więcej. Warto również śledzić wydarzenia kulturalne, które są specjalnie dedykowane dla dzieci, a także dla całych rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>