Trójmiasto – trzy miasta pełne atrakcji

Trójmiasto jest zespołem trzech nadmorskich miast, połączonych ze sobą. To oczywiście Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Obszar ten położony jest w województwie pomorskim, tuż nad samą Zatoką Gdańską oraz Zatoką Pucką i jest niezwykle malowniczy, głównie ze względu na otoczenie pięknych wzgórz Pradoliny Kaszubskiej. W jego granicach znajduje się również spora część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego [więcej informacji].

Trójmiasto znane jest przede wszystkim z niezwykłych nadmorskich atrakcji, jakie oferują nam Gdynia, Gdańsk i Sopot. Wielu z nich z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Do takich należy między innymi sopockie molo czy Stocznia Gdańska. Istnieje jednak całe mnóstwo miejsc nie tak popularnych, jednak wcale nie mniej spektakularnych i wartych uwagi. Dla przykładu Gdynia cieszy się otwartym w zeszłym roku Muzeum Emigracji oraz niezwykłym miejscem, jakim niewątpliwie jest Centrum Nauki Experyment. To właśnie tutaj kąt dla siebie znajdą przede wszystkim miłośnicy nauki i obserwacji zjawisk, które otaczają nas każdego dnia.

Przebywając w Gdańsku, warto zobaczyć uliczki i zabudowę Głównego Miasta. Trzeba bowiem zauważyć, że jest to miejsce o ponad 1000-letniej historii. Zabytków dla każdego miłośnika zwiedzania z pewnością nie zabraknie.Trzecim miastem należącym do Trójmiasta jest Sopot. Trudno wyobrazić sobie wycieczkę po Sopocie bez spaceru po molo czy wizyty w sławnej Operze Leśnej.

Trójmiasto jest celem wakacyjnych podróży głównie ze względu na bliską odległość tych trzech miast od siebie. Pozwala to na spędzenie czasu w trzech zróżnicowanych punktach, oferujących nam różne atrakcje i wiele możliwości. Musimy pamiętać jednak o tym, by odpowiednio wcześnie zarezerwować swoje noclegi [więcej pod hasłem: wolne noclegi Trójmiasto]. Miasto cieszy się popularnością wśród turystów, a baza noclegowa, mimo iż wciąż nieustannie się rozwija, nadal nie jest w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich przybywających tutaj turystów. Zwiedzających jest więcej niż miejsc, toteż wcześniejsza rezerwacja w hotelu, pensjonacie czy kwaterze prywatnej jest nieodłącznym etapem planowania i organizowania naszej wakacyjnej wycieczki na polskie wybrzeże. Warto przyjechać tutaj, by odpocząć, nabrać sił i nacieszyć się niezwykłą atmosferą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>