Tylicz – urokliwy weekend

Miejscowość Tylicz jest wioską liczącą sobie niecałe 2000 osób na stałe tutaj zameldowanych, znajdującą się w województwie małopolskim. Miejscowość ta jest bardzo popularna ze względu na turystów tutaj przyjeżdżających. Tylicz ma bardzo duże źródło wody mineralnej, dzięki której jest to miejscowość o charakterze uzdrowiskowym, gdzie przyjeżdżający goście chcą w dużej mierze odpocząć.

Miejsce to ma dużą kartę w historii Polski ze względu na fakt, że istniało ono już w wieku XI i leżało przy szlaku między Węgrami a Polską. Miejsce to popularne jest ze względu na swój niesamowity urok i zielone piękne tereny. Do Tylicza przyjeżdżają głównie osoby zainteresowane wypoczynkiem i odstresowaniem się codziennym życiem. W miejscowości tej można spędzać bardzo miło swój urlop siedząc i podziwiając przyrodę oraz podróżując. Jeżeli jesteśmy fanami bardziej aktywnego wypoczynku to w okresie letnim możemy oddać się spacerom na okoliczne szczyty np. na szczyt Huzary, na który prowadzi szlak turystyczny.

Jeżeli przyjechaliśmy do tej miejscowości w okresie zimowym, to dobrym miejscem to uprawiania sportów są stoki narciarskie, na których na pewno bardzo dobrze się wybawimy. Miejsce to ma bardzo dużo zabytków, a przykładem jest chociażby drewniany kościół z końca XVI wieku, który jest zabytkiem pierwszej klasy. Miejsce to daje nam bardzo dużo możliwości na spędzenie wolnego czasu. Przed przyjazdem powinniśmy sprawdzić tutejsze atrakcje, żeby podczas pobytu wiedzieć, gdzie należy się udać, żeby dobrze się zabawić.

Baza noclegowa tej miejscowości jest dość spora i oferuje nam bardzo dużą możliwość wynajmu pokoju bądź domku na nawet dłuższy okres czasu. Noclegi w Tyliczu skierowane są nie tylko do zamożniejszych osób. Głównymi miejscami noclegowymi w tej miejscowości są pensjonaty, domki letniskowe, agroturystyka oraz różne kwatery prywatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>